איך מודדים עובי קיר בטון לצורך ניסור?

מדידת קיר בטון

לפני שאנחנו ניגשים לנסר קיר, אנחנו קודם כל צריכים לדעת מה עובי הקיר, כדי להיערך בהתאם, לבחור את המסור והלהב הנכונים ולעשות את העבודה באופן המקצועי ביותר שאפשר. אז איך מודדים את עובי הקיר בצורה הטובה ביותר? צוות המומחים של 'מנסרים' בדק ומצא:

מה אכפת לי מה עובי הקיר?

פשוט מאוד: ככל שהקיר יהיה עבה יותר, נצטרך לעשות שימוש במסור חזק ועוצמתי יותר, שצריך להב מתאים.

מלבד זאת, צוות הניסור רוצה גם כן להיערך לכמות הפסולת שאיתה הוא יצטרך להתמודד.

בנוסף – הכל מסתכם בסוף בשורה התחתונה, כי ככל שהקיר יהיה עבה יותר, עלות הניסור תהיה גבוהה יותר.

מה אמור להיות עובי קיר בטון?

ובכן, ברמת העיקרון אמור להיות פשוט מאוד לדעת מהו עובי הקיר – פשוט הולכים לתוכניות הבניין, והכל צריך להיות כתוב שם. הבעיה האמיתית מתחילה כאשר התוכניות לא נמצאות מסיבה כלשהי, כאשר לא ניתן לסמוך על התוכניות מכל סיבה שתהיה או כאשר מדובר בבנייה לא מקצועית או לא חוקית.

עם זאת, ישנו סטנדרט כללי שבו אמור להיות עובי קיר בטון:

  • הסטנדרט לעובי קיר בטון חיצוני הוא כ-20 ס"מ (במקומות קרים הקיר צריך להיות מעט עבה יותר).
  • הסטנדרט לעובי קיר בטון חיצוני של ממ"ד הוא 30–35 ס"מ.
  • הסטנדרט לעובי קיר בטון פנימי הוא 7–10 ס"מ.
  • הסטנדרט לעובי קיר בטון פנימי של ממ"ד הוא 20–25 ס"מ.

ובכל זאת, למרות שיש עובי קיר בטון סטנדרטי, אסור לסמוך על כך בעיניים עצומות, וחשוב לעשות כל מאמץ כדי למדוד את עובי הקיר המדויק.

שיטות למדידת עובי קיר בטון

1. הדמייה תרמית

האופציה היעילה ביותר למדידת עובי קיר בטון היא שימוש במצלמה תרמית. מצלמה תרמית היא מצלמה המופעלת באמצעות קרני אינפרא־אדום, ומזהה הבדלי טמפרטורה בתוך הקיר. שימוש במצלמה כזו יאפשר לאנשי המקצוע לזהות את הקונסטרוקציה של המבנה ברמת דיוק גבוהה מאוד, ולדעת את עובי הקיר המדויק.

2. מד עובי דיגיטלי

ישנם מכשירים המסוגלים למדוד דברים באמצעות שימוש בגלי קול. מכשירים אלו שולחים גלי קול דרך הבטון, ומודדים את הזמן שלוקח לגלים לחזור. לפי משך הזמן שנודדים הגלים, יכול המכשיר לקבוע בדיוק רב מהו עוביו של הקיר.

3. סרט מידה

כן כן, גם זו אופציה לא רעה בכלל. אם ניתן, הכי מומלץ למדוד באמצעות סרגל או סרט מידה את עובי הקיר. זה יחסוך לכם הרבה כסף וכאב ראש.

אחרי שמדדתם את עובי קיר הבטון, תוכלו סוף סוף להמשיך לניסור בטון עצמו.

ב'מנסרים' אנחנו מתייחסים לכל פניה בתשומת הלב הראויה לה. נגיש לכם הצעת מחיר אטרקטיבית, נקפיד על הזהירות והבטיחות ונבצע עבודה מקצועית ומהירה ברמה הגבוהה ביותר. צרו קשר!

לקבלת פנייה לניסור או קידוח בטון

תוכן עניינים

גלילה לראש העמוד