ניסור רטוב

ניסור בטון רטוב

כל מי שיצא לו להיתקל בעבודות ניסור בטון שמע בטח פעמים רבות את המושגים "ניסור בטון יבש" ו"ניסור בטון רטוב". אז מה זה ניסור בטון רטוב? האם ניסור בטון רטוב מומלץ יותר מניסור בטון יבש? צוות המומחים של 'מנסרים' יצא לבדוק:

מה זה ניסור בטון?

ניסור בטון הוא תהליך הכולל חיתוך בטון באמצעות מסור או כלי חיתוך דומה. המסור יכול להיות מופעל באמצעות חשמל, גז או סולר והוא מצויד בלהב בעל קצה יהלום. הלהב משמש לביצוע חיתוכים מדויקים בבטון, ליצירת משטח נקי וחלק.

מה זה ניסור בטון רטוב?

ניסור בטון רטוב היא השיטה היעילה ביותר לניסור בטון. שיטה זו משתמשת במים כדי לקרר את הלהב ולמזער את כמות האבק שנוצר במהלך תהליך הניסור. המים גם עוזרים לשמן ולסוך את הלהב, מפחיתים את החיכוך ומאריכים את חייו. זה הופך את תהליך הניסור ליעיל יותר, ומשפר את האיכות והדיוק הכוללים של החיתוך. המים גם מקררים את הלהב, ומונעים התחממות יתר מסוכנת.

ניסור רטוב זו שיטה שנחשבת לבטוחה יותר עבור העובדים והסביבה, שכן האבק הנוצר בניסור יבש עלול להזיק לשניהם. ניסור רטוב גם מפחית את עוצמת הרעש ואת הרעידות הנוצרים בתהליך הניסור, מה שהופך אותו לבטוח ולנעים יותר לסביבתו.

איך זה עובד?

מיכלי המים מורכבים מצינור שצמוד למסור, ומשסתום מיוחד המאפשר לשלוט על אספקת המים ללהב. בזמן הניסור המים מותזים בלחץ גבוה ישירות על להבי החיתוך, ובכך מפחיתים כ-85% מהאבק בהשוואה לניסור בטון יבש. בשל השימוש בסילון המים נוצר מעין "ענן מים" באוויר, שלוכד את חלקיקי האבק ו"מטביע" אותם, במקום לאפשר להם להמשיך ולהסתובב באוויר.

מתי משתמשים בניסור רטוב?

ניתן להשתמש בניסור בטון רטוב במגוון פרויקטים של ניסור. הוא משמש לעתים קרובות לחיתוך לוחות בטון גדולים, כגון רצפות, יסודות וכבישים, וניתן להשתמש בו גם ליצירת פתחים בקירות ולחיתוך בטון מזוין. בכל הפרויקטים האלו מעדיפים להשתמש דווקא בניסור רטוב, מפני שהוא משמש לביצוע חיתוכים מדויקים מאוד במגוון עוביי בטון שונים. ניסור רטוב מאפשר חיתוך מדוד, חלק ומדויק, ויכול להביא רמת גימור גבוהה יותר מניסור בטון יבש.

מלבד זאת, נהוג להשתמש בניסור רטוב במקרים שבהם ניסור רגיל הינו מסוכן, הן אם הבניינים ישנים או בנויים בצורה לקויה, והן אם הבניין קרוב מדי לבניין אחר ויש חשש שהניסור יפגע ביסודות הבניין.

בטיחות זה חשוב!

כאשר מבוצע ניסור בטון רטוב, חשוב להשתמש בציוד ובטכניקות המתאימים על מנת להבטיח תוצאה בטוחה ומוצלחת. להב המסור צריך להיות במצב טוב ומתוחזק כראוי כדי להבטיח שהוא פועל ביעילות אופטימלית. כמו כן, משאבת המים המשמשת לקירור הלהב צריכה להיות במצב תקין ויש להתאים את זרימת המים כדי להבטיח שהלהב מקורר כראוי.

בנוסף, חשוב ללבוש את ציוד המגן האישי המתאים בעת ביצוע ניסור בטון רטוב. זה כולל משקפי מגן או משקפי בטיחות, מיגון אוזניים ומסיכת אבק. יש להכשיר את העובדים גם בשימוש נכון במסור, ולוודא שהם מכירים היטב את הסכנות הכרוכות בניסור בטון רטוב.

ב'מנסרים' אנחנו מתייחסים לכל פניה בתשומת הלב הראויה לה. נגיש לכם הצעת מחיר אטרקטיבית, נקפיד על הזהירות והבטיחות ונבצע עבודת ניסור בטון רטוב מקצועית ומהירה, וברמה הגבוהה ביותר. צרו קשר!

לקבלת פנייה לניסור או קידוח בטון

תוכן עניינים

גלילה לראש העמוד